Hoppa till innehåll

Konsert och pizzakväll!

Sista kvällen i Bamberg har nått sitt slut och alla är tillbaka hos sina värdfamiljer. Konserten blev superbra, den tyska kören var jätteduktig och vi lät väldigt bra tillsammans när vi sjöng bland annat Sommarpsalm. Vi sjöng mycket fint, som vanligt, men jojkarna imponerar alltid publiken lite extra. Vi är alla jättenöjda och hade väldigt roligt. Efter den lyckade konserten gick vi tillbaka till deras domkyrkomusiks lokaler och den stora trädgården utanför. Där var det pizzabuffe, lagad i deras stora pizzaugn på gården. Det var väldigt gott, och alla hade jättetrevligt och pratade och lekte. Under kvällen sjöng vi också ”du gamla du fria” som en liten avskedsgest, och de sjöng sen också en sång för oss. Jag känner mig jätteglad och taggad på imorgons resa till nästa stad, Stuttgart!

Lite bilder från innan och under konserten!

Pizzakväll!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *